»Trenutni zakon o evidencah na področju dela in socialne varnosti že predvideva, da morajo delodajalci za delavce dnevno voditi evidenco ur, in sicer tako, da napišejo, koliko ur so delavci ta dan delali. S spremembo pa predlagamo le to, da se v to evidenco dnevno zapišeta čas prihoda, čas odhoda, in koliko časa je trajala malica.«
»Profesorji imajo predavanja dopoldne, popoldne, popravljajo izpite zvečer. In vse to bo potem v takem primeru zelo težko dokazovati z evidencami, kako si opravljal osem ur delovnega časa. Drugi problem je, da je veliko našega dela na terenu ali na drugih institucijah, in tudi v tem primeru bo zelo težko izpolnjevati te evidence.«
»In tu je vloga nas vseh, da vzpostavimo pravi sistem, evidence, da bomo vedeli, koliko je migrantov.«
»Verjetno danes tudi ta primer, ko smo ugotovili, da nekateri delavci delajo od 300 do 400 ur mesečno, priča o tem, kako pomembno je, da so evidence o delovnem času verodostojne in dostopne inšpektoratu.«
»Zato predlagamo, da se v evidenco o izrabi delovnega časa dnevno vpisuje tudi čas prihoda in odhoda na delo ter čas izkoriščanja odmora za malico.«
»Hkrati pa je utemeljeno osumljeni v evidencah o izrabi delovnega časa, ki jih mora delodajalec voditi na podlagi zakona, za posamezne delavce vpisoval lažne podatke o opravljenih urah dela.«
»Delavci v bistvu delajo štiri ure. Oni pa uporabljajo v tem trenutku neenakomeren delovni čas in delavci delajo po osem do devet ur, in to je nesprejemljivo.«
»Vztrajamo pri tem, da bi moral imeti delodajalec možnost izbire, torej bodisi elektronsko bodisi ročno evidentiranje delovnega časa.«
»Ti podatki kažejo, da iz leta v leto odkrijemo čedalje več kršitev. Največ kršitev se nanaša na nepravilnosti vpisovanja podatkov v evidenco. Podatkov sploh ne vpisujejo, sploh ne vodijo evidence ali pa vodijo nepopolne evidence.«
»Evidentiranje delovnega časa je bilo v igri že kar nekaj časa.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju